AUGĻU KOKU DĀRZS

Starp Āraišu baznīcu un mācītājmuižu ir draudzes un mūsu draugu veidots augļu dārzs. Tajā ir sagatavotas 40 vietas dažādiem stādiem, no kurām 35 jau ir iestādīts un paaudzies kāds koks vai krūms. Ikvienu koka vai krūma stādītājam — draudzes loceklim, draugam, ģimenei — mēs aicinām rūpēties par savu dāvanu dārzam to kopjot un savlaicīgi sagatavojot ziemai!

Kad gatavot dārzu ziemai? Īstais laiks, lai to darītu, ir oktobris, novembris:

1. Zemes virskārtu zem augļu kokiem ieteicams uzirdināt.
  2. Jaunus stādījumus un sala neizturīgas šķirnes ieteicams mulčēt ar sausu kūdru, mizu mulču, smalcinātas koksnes mulču, sausām lapām vai komposta zemi, kas tīra no nezāļu sēklām.
  3. Lai pasargātu no saules, koku stumbrus ieteicams kaļķot, tad saule nededzinās tumšos stumbrus.
  4. Augļu kokus var apdraudēt lielāki grauzēji. Ieteicams stumbrus aptīt ar blīva pinuma metāla/plastmasas režģi.

AUGĻU KOKU DĀRZA STĀDĪŠANAS PLĀNS